" Razem dla sportu" z Korfantym!


O współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr.2 pisaliśmy już dawno. Kolejny ciekawy projekt pod nazwą: "Razem dla sportu" w pełni przygotowany przez uczniów dla uczniów.

"RAZEM DLA SPORTU" - to autorski projekt młodzieży z ZS2 Korfanty Jastrzębie-Zdrój w Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Tematem przewodnim było pokazanie, jak młodzież może zdobywać doświadczenie w strukturach organizacji pozarządowych. Młodzież przygotowała prezentację poświęconą dotychczasowej współpracy z naszym stowarzyszeniem. Ze swojej strony przygotowaliśmy wykład poświęcony postaci Tadeusza Pietrzykowskiego "Teddy", którego autorem prelekcji był Pan Tomasz Sowa, pasjonat historii sportu z Bielska-Białej oraz redaktor strony Historia sportu. Wykład dopełniła postać Laury Grzyb, która opowiedziała o swoich doświadczeniach i walce o własne marzenia. Warto wspomnieć, że owego dnia Laura Grzyb obchodziła swoje urodziny co spotkało się z owacjami na stojąco oraz głośnym: "Sto lat.."! Nie zabrakło między wykładami konkursów dla uczestników, których sponsorem był nasz partner Yasumi Jastrzębie-Zdrój.

Cieszy współpraca i chęć do pracy ze strony najmłodszych. Wierzymy, że historia potrafi fascynować i kształtować pokolenia.

Z tego miejsca pragniemy podziękować Dyrektor szkoły, Pani mgr Ewie Mentel za umożliwienie przeprowadzenia spotkania. Młodzieży z Korfantego za zaangażowanie i dojrzałe podejście do prezentacji. Firmie Yasumi za ufundowanie nagrody. Panu Tomaszowi Sowie za poświęcony czas i przybliżenie sylwetki Tadeusza Pietrzykowskiego oraz Laurze Grzyb za obecność i ciepłe słowa. Za obecność Prezesowi Stowarzyszenie GKS 1962 Jastrzębie, Pani Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki, Ewie Gutowskiej.

Foto. Patrycja Maszynkiewicz oraz Oliwia Netkowska

#jastrzebskisport #razemdlasportu #Jastrzębiezdroj #kopalniatalentów